Ako som (ne) hazardoval v Tipose

Autor: Mario Schwab | 11.10.2016 o 17:16 | Karma článku: 2,08 | Prečítané:  540x

Prečítal som si niekoľko blogov, naposledy šlo o súkromný blog na pravda.sk o tom, kde som pracoval a čo som robil. Prečítal som si o svojich stratégiách a taktikách na ovládnutie sveta internetových hazardných hier...

Dovoľte mi, aby som uviedol veci na pravú mieru tým čo v článkoch zúfalo chýba - faktami. Právo vytvoriť si názor nechávam na Vás. Verím, že týmto bude táto planá búrka v pohári vody skončená a pozornosť sa zameria na riešenie problému s hazardom. To svojimi podpismi v petícií žiadajú slušní občania. 

Dovoľte mi, aby som vysvetlil prečo som sa internetovým hazardom nezaoberal a nezaoberám a poskytol vám nasledujúce fakty zo svojho pracovného života.

Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity som ukončil v roku 1995 a to titulom inžinier ekonómie v odbore komerčné inžinierstvo. Po ukončení štúdia som sa stal projektovým manažérom pre oblasť ľudských zdrojov a rozvoj organizácie pre KNO Worldwide. Riadil som EMED -  projekt na podporu malých a stredných podnikateľov.  

Na jeseň roku 1996 som sa stal Excel trainee pre TESCO Stores a.s. Zúčastnil som sa projektu vo Veľkej Británii, kde som nadobúdal svoje zručnosti v oblasti plánovania, kalkulácie, monitoringu a správania trhu ako takého.  

V roku 1997 som začal pracovať v nadnárodnej spoločnosti Gtech, aktuálne s názvom IGT. Gtech je nadnárodná spoločnosť, ktorá sa zaoberá tvorbou technológií, inovácií, produktov a služieb pre lotériový priemysel. V rámci pozície marketingového manažéra pre Českú a Slovenskú republiku som zodpovedal za vývoj, koordináciu a implementáciu online produktov, prieskum trhov a analýz trhu, koordináciu, rozpočtovanie, rozvoj ľudského potenciálu v zmysle monitorovania kvality doručených školení a riadenie vzťahov s dodávateľmi a komunikáciu s ústredím. Spolupracoval som pri tvorbe a zavádzaní marketingovo- informačného firemného systému s využitím GIS technológií teda geografického informačného systému.

Zdôrazňujem, zaoberal som sa oblasťou lotériového priemyslu. Nie oblasťou hazardných hier a automatov.

Ako odborník so skúsenosťami nadobudnutými v Gtech, som bol v roku 2002 menovaný ministrom financií Ivanom Miklošom do Dozornej rady TIPOS a.s. a v roku 2010 do Predstavenstva TIPOS a.s. V rámci svojich funkcií predstavenstva som bol súčasťou kontroly plnenia uznesení, voľby predsedu predstavenstva, dostával som priebežné informácie o ekonomických výsledkoch, informácie o plnení marketingového plánu a výhľadoch do nasledujúcich období. Činnosť v Predstavenstve TIPOS a.s. bola ukončená po výmene generálneho riaditeľa v roku 2010. Ako externý poradca som s TIPOS a.s. spolupracoval do roku 2011, kedy som spoluprácu definitívne ukončil, kvôli pracovnému vyťaženiu vyplývajúcemu z pozície poradcu starostu.

Odvtedy nemám žiadne väzby na TIPOS, ani iné spoločnosti, ktorá sa zaoberajú automatmi, hazardnými hrami alebo hazardnými hrami na internete.

V roku 2007 som sa stal poradcom starostu mestskej časti Vajnory, ktorým som dodnes. Som zodpovedný za reštrukturalizáciu úradu, investičné projekty, marketing, prácu v odborných komisiách mestskej časti  riadenie a získavanie projektov EÚ a externých zdrojov financovania. Teda na konci dňa tvorbu plánu pre investovanie do výstavby škôlok, výstavby kultúrneho domu alebo v spolupráci s okolitými obcami cyklotrasu JURAVA.

Moju odbornú minulosť tvorí lotériový priemysel, teda nie internetový hazardný priemysel.  Pracoval som pre štátnu lotériu, ktorú v tom čase tvorili hry ako športka, sazka, stieracie žreby, kurzové stávky a televízne bingo. Nie automaty, ani internetový hazardný priemysel.

Lotériový priemysel je mojou odbornou súčasťou, no zároveň minulosťou. Nie som  napojený na internetový hazardný priemysel.

Pre úplnosť prikladám štrukturovaný životopis, s popisom mojich vzdelávacích aktivít a nadobudnutých skúseností :

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

SaS sa približuje k antisystémovému voličovi, odchodom Mihála stráca výhodu

Z mnohých výrazných osobností, ktoré boli v strane od jej vzniku v roku 2009, v nej dnes zostávajú už len niekoľkí.

EKONOMIKA

Land Rover z Nitry budú rozvážať Nemci, Cargo neuspelo

Štátny prepravca rokuje s Deutsche Bahn Cargo.

KOMENTÁRE

Aby nás z čara prieskumov nevytrhol ľud v uliciach

Kaliňák je stále ministrom, Bašternák na slobode.


Už ste čítali?